piątek, 25 grudnia 2015

To nie jest kolejny świąteczny poradnik

Tak, ja też lubię fantazjować o idealnych świętach Bożego Narodzenia. Lekko pruszy śnieg, gęsta i pachnąca choinka, pięknie udekorowany stół, wytworne panie, eleganccy panowie, schludne dzieci i wszyscy błogo się uśmiechają.  Jak w reklamie kawy, mąki, coli, majonezu a nawet leków, do wyboru. I tak trzymać, co roku trzeba kreować te piękną wizję, aż do skutku! Zanim jednak ją dopracujemy pamiętajmy żeby w tych dniach kierować się dwiema zasadami: ładnie i KOMFORTOWO. To będzie słowo klucz tego posta.

Wiele kobiet lubi się na taką specjalną okazję wystroić. Zdecydowanie to pochwalam, bo aż się prosi! Czytamy więc poradniki, szukamy inspiracji w gazetach, w internecie, wydajemy majątek żeby się odświętnie ubrać. Ja uwielbiam przeglądać różne inspirację i sprawić sobie na taką okazję coś specjalnego, ale nie daję się zwariować i nie muszę za wszelką cenę osiągnąć czegoś nowego i niepowtarzalnego. W większości przypadków potem jest zdziwienie, że nie wyglądamy jak Pani na zdjęciu, czujemy się jak w przebraniu, uciska nam objedzony, wydęty brzuszek, a czerwona szminka została zjedzona razem ze śledziem i nie dotrwała nawet do pierogów. A wtedy nam kobietom już leci lawina! Mąż się krzywo spojrzy, zostało coś na talerzu więc gościom nie smakowało, karp wjechał 5 minut za późno, za mało cieszyli się z prezentów, tudzież milion innych potencjalnych "katastrof". Znacie to?

No właśnie. Czy nie zgubiłyśmy czegoś po drodze? Z tego, co kojarzę, owszem, powinien to być czas wyjątkowy i warto jest się postarać bardziej niż na co dzień, również jeśli chodzi o ubiór. Ale powinien to też być czas spokoju, poświęcony bliskim, dla których na co dzień nam go brakuje, i SOBIE. Zadbaj o swój komfort i samopoczucie a wszystko inne się dopasuje. Więc jeśli piękna, odświętna sukienka krępuje ruchy zostaw ją na inną okazję. Daj spokój pomadce,  jeśli masz po każdym kęsie ją poprawiać. Zadbaj o siebie, ubierz się ładnie i stosownie do okazji, ale nie goń ślepo za czymś, w czym nie jesteś sobą. To reguła przydatna nie tylko od święta, ale wiem z autopsji, że w takich sytuacjach najczęściej nam odbija ;) W swojej szafie na pewno masz rzeczy, w których zarówno będziesz się dobrze czuła jak i będziesz pięknie i uroczyście wyglądać.Życzę więc wszystkim, żeby urzeczywistnili swoje wizje idealnego Bożego Narodzenia ale przede wszystkim, żeby te święta były ładne i komfortowe :)

1 komentarz:

  1. Aaaaa cześć! Ale fajnie, że znowu tu jesteś! Zaglądałam jakiś czas temu i było cicho, a teraz znowu widzę posty. <3
    Trochę i mnie tu nie było, ale teraz znowu wracam. :) Krótkie nóżki pozdrawiają, może jeszcze mnie pamiętasz! :D

    OdpowiedzUsuń