środa, 4 marca 2015

Kożuch


Winter - The Rolling Stones

Zima już raczej nas opuszcza, no i powiedzmy sobie szczerze - spektakularna zbytnio nie była, przynajmniej w centrum kraju. Ale warto z tej okazji powiedzieć sobie o mądrej taktyce zakupowej. Często opłaca się kupować rzeczy w końcówce sezonu, albo nawet długo po jego zakończeniu. I choć wszystkie modowe media rozpisują się o płaszczach zimowych w listopadzie i w grudniu, co jest jak najbardziej zrozumiałe, to uważam, że teraz też jest na to odpowiedni moment. Ekscytujemy się już wprawdzie wiosennymi nowościami i trendami, ale przez chwilę warto przerwać fantazjowanie o słońcu i kwiatkach na rzecz pomyślenia o kolejnej zimie. Może w końcu taka prawdziwa nadejdzie, a wtedy bez odpowiedniego wyposażenia ani rusz!


W tym miejscu na arenę wkracza kożuch. Też Wam się kojarzy z kiczem, latami 80./90., babciami na cmentarzach, ewentualnie ekstrawaganckim zakupem mamy, który lata przeleżał w szafie? No właśnie, myślałam dokładnie tak samo. Ale spójrzmy jak moda się od tamtych czasów rozwinęła. Kożuch nie musi już być w przypominającym namiot fasonie albo z tandetnym, krzykliwym futerkiem. A właściwości kożucha są po prostu cudowne...


Ja strasznie marznę, na prawdę strasznie! No chyba, że założę to brązowe cudo, to przetrwam najgorsze mrozy. Naturalna skóra jest jednak - póki co - niezastąpionym materiałem. Doskonale grzeje, świetnie "oddycha", a dobrze wyprawiona jest miękka i pięknie się układa. Warto zatem trochę poszperać poza sezonem. Swój kożuch kupiłam w środku lata od lokalnego producenta z Konstantynowa Łódzkiego. Jorfa to firma działająca od 1988 roku, specjalizująca się w produkcji odzieży ze skóry owczej i jagnięcej. Zdecydowanie polecam szukanie takich rzeczy właśnie u mniejszych producentów. Raz, że jakość jest nieporównywalnie lepsza od masowej produkcji, a dwa, że przy okazji wspieramy lokalną gospodarkę. Jest pięknie i nie marzniemy ;)


kożuch: Jorfa / botki: Ecco / spodnie i okulary: H&M / torebka: Parfois

2 komentarze:

  1. LOVE that coat on you :) I hope that you had a fun Halloween dear :)

    Check out my new post Cute carpet inspiration & tips :)

    Have a fab week :)

    LOVE Maria Inredning - it's Swedish for decor

    OdpowiedzUsuń