czwartek, 4 września 2014

O tym jak BHH wybrała się do Paryża...


 Yann Tiersen - La Valse D'Amelie

Leniwe letnie popołudnie, bezchmurne niebo. Słońce rozgrzewa skórę, a po chwili lekka bryza przyjemnie ją chłodzi. Nie sposób wysiedzieć w domu. Przemierzamy nasz piękny region w poszukiwaniu miejsca na sielankę idealną. Najpierw palcem po mapie, a potem w rzeczywistości samochodem. Jedziemy pustą drogą przez las, dalej przez łąkę, most nad rzeką i naszym oczom ukazuje się... Paryż!


Sam dźwięk słowa Paryż budzi emocje. Sprawia, że zaczynamy marzyć, bujać w obłokach, czuć zapachy i smaki z jakimi nam się kojarzy, słyszeć gwar paryskich ulic i melodyjny francuski dookoła. Wszystko nagle staje się romantyczne i subtelnie wesołe. Natychmiast "łapiemy" klimat.


Oczyma wyobraźni widzimy szykowne damy na placu Vendome w luksusowych okryciach i butach najwyższej jakości. Ich wysmakowana elegancja nie pozwala oderwać od nich wzroku.


Dalej młodzi Francuzi, a może to turyści? Relaksują się w to piękne popołudnie w paryskich parkach. Nieco nonszalanccy, jednak zawsze ze stylem i smakiem, wpisującym się w obraz miasta.


W końcu docieramy na Montmartre, gdzie odkrywamy zawsze drzemiąca w Nas duszę artysty, i nagle rozumiemy fenomen tego miejsca. Wczuwamy się w rolę twórcy, którego inspirują najmniejsze detale zacisznych uliczek i starych murów.


Na zakończenie dnia spacerujemy wzdłuż Pól Elizejskich - symbolu, przesyconego turystami, jednak nie tracącego swojego uroku. W głowie uparcie rozbrzmiewa głos Joe Dassin...


Wszędzie może być jak w Paryżu. Wszystko zależy od Ciebie :)

koszula: SinSay / szorty: Tally Weijl / buty: Parfois / torebka: C&A / okulary: H&M

7 komentarzy:

 1. Świetna bluzka!


  http://www.alliness.blogspot.com/2014/09/fushia-whie-lace.html

  OdpowiedzUsuń
 2. You look cute :)

  NEW POST...

  http://www.gagcloud.com/2014/09/nikomari-studio.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Lovely photos!

  http://beautyfollower.blogspot.gr

  OdpowiedzUsuń
 4. You look so pretty!!! nice photos and post!!!
  Have a good week!!! my g+and like in bloglovin for you!!!:)))

  Besos, desde España, Marcela♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Have a lovely weekend :)

  NEW POST...

  http://www.gagcloud.com/2014/09/designer-mata-tsertsvadze-matassii.html

  OdpowiedzUsuń